סוזן טולדנו

שכונה: רמות
שפות האירוח: עברית, אנגלית, צרפתית

אירוח בבית האמנית הרבנית סוזן טולדנו בירושלים

שמי סוזן טולדאנו, אני אמנית דתיה ציונית, מתגוררת בירושלים, נשואה לרב ופרופסור שלמה טולדנו. באירוח בביתי תשמעו על פמיניזם מודרני מהמקרא ועד היום – מבנות צלופחד ועד אלי. אספר לכם גם על היצירה המשותפת לי ולבעלי – הספרים שהוא כותב המשלבים דברי קודש עם מחקר אותם אני מאיירת. 

אמנם היא עליתי לארץ כילדה קטנה, אך סיפורי מרוקו מלווים אותי לאורך כל השנים וניכרים היטב גם בציורי.  התחלתי לצייר כבר מגיל צעיר מאוד, עשיתי זאת תמיד, גם כאשר התגוררתי עם בעלי בצרפת, וגם כאשר עלינו לארץ ונטענו את מושבנו בירושלים. גם במהלך השנים בהן שימשתי כמורה, תמיד ציירתי. בתחילה ציירתי הכל – ציורי נוף, פרחים דמויות, אוכל, במגוון חומרים וצבעים, אבל עם השנים הבנתי שמה שאני באמת אוהבת לצייר זה יודאיקה. נושאים יהודיים מדברים אלי משום שיודאיקה היא נושא שנמצא בנפשנו, היא הבסיס של היהדות ושל כל חיינו, אלו הם שורשינו והמקורות שלנו, זהו מרכז החיים שלנו.

וזה מה שאני עושה בשנים האחרונות. בכל תמונה שאני מציירת, אני משתדלת שיהיה רעיון מרכזי ולבטא אותו, לעתים אני מתבססת על עבר, הווה ועתיד ביצירה אחת, כשהמטרה הסופית היא לקשר הכל יחד עם הרבה תקווה לגאולה. כל שיעור בתורה במדרשים או מפרשים מהווה עבורי השראה למטרה זו. שאיפתי לבטא את רעיונות המקרא ולשלבם ברעיון הגאולה.

סוזן טולידאנו פרופיל
סוזן טולדנו 4 ארבע-מלכויות
סוזן טולדנו 2 לזרעך-נתתי